Strategia. Wprowadzenie do teorii gier

Równowaga Nasha, model Cournota, optimum w sensie Pareto – to nie tylko zagadnienia związane z ekonomią, ale przede wszystkim wycinki z bogatej i ciekawej dziedziny, jaką jest teoria gier. Uczy ona logicznego myślenia i podejmowania trafnych decyzji.

strategia wprowadzenie do teorii gier b iext3868014

Książka „Strategia. Wprowadzenie do teorii gier” jest przydatna nie tylko do skutecznego przewidywania wyników gier, ale przede wszystkim pozwoli na skuteczną walkę w warunkach dużej niepewności, jaka towarzyszy przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, startowaniu w przetargach lub aukcjach oraz negocjowaniu kontraktów i umów handlowych.

Opisy poszczególnych zagadnień mogą wydawać się zbyt obszerne – szczególnie wprowadzenie dotyczące dość łatwych zagadnień. Jednak przejście od teoretycznych modeli do skomplikowanych przykładów strategii nie jest proste, nawet dla osób, które opanowały podstawy ekonomi. Autor książki „Strategia. Wprowadzenie do teorii gier”, opisując kolejne gry, unika matematycznych zapisów i dość prostym językiem przedstawia zarys problemu. Chociaż lektura jest kierowana głównie do studentów, to z pewnością każdy znajdzie w niej przydatne wskazówki przy podejmowaniu decyzji w warunkach dużej niepewności.

Źródło recenzji: www.gazetatrend.pl

Tytuł dostępny jest w księgarni z najlepszymi książkami giełdowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>