Egzotyczne opcje finansowe

Standardowe kontrakty opcyjne nie należą do najłatwiejszych zagadnień z rynków finansowych, a jeszcze trudniej jest zrozumieć skomplikowane mechanizmy działania i wyceny egzotycznych opcji finansowych. Jedną z niewielu publikacji w języku polskim, która przybliży nam tą tematykę jest książka pt. „Egzotyczne opcje finansowe” Izabeli Pruchnickiej-Grabias.

Autorka prezentuje skomplikowane instrumenty opcyjne z uwzględnieniem mechanizmu działania, ryzyk ponoszonych przez wystawcę i kupującego, a także wyceny kontraktów. Niewątpliwym atutem książki są zilustrowane na przykładach możliwości zastosowania egzotycznych opcji finansowych w różnych strategiach.

Książkę „Egzotyczne opcje finansowe” polecam osobom, które opanowały już zagadnienia związane z opcjami waniliowymi i ich wyceną, gdyż zostały one przedstawione dość ogólnie i lakonicznie. Wystraszyć mogą również rozbudowane wzory, jednak dodatkowe wyjaśnienia autorki i odwołania do konkretnych przykładów sprawiają , że nawet zawiłe zagadnienia nie powinny sprawić większej trudności dla czytelnika.

Źródło recenzji: www.gazetatrend.pl

Tytuł dostępny jest w księgarni z najlepszymi książkami giełdowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>