Oscylatory

Książka Marka Etzkorna „Oscylatory” jest jedyną dostępną w Polsce książką z zakresu analizy technicznej, w której nacisk położony jest jedynie na oscylatory. Etzkorn w usystematyzowany i zwięzły sposób opisuje poszczególne wskaźniki, przedstawiając zasady ich konstruowania oraz charakterystyczne cechy. Jednak co ważniejsze, książka opisuje w głównej mierze nie teorię, lecz wykorzystanie przeróżnych oscylatorów w praktyce.

Czytelnik może więc prześledzić historyczną skuteczność danego wskaźnika i na jej podstawie ocenić zasadność stosowania go w konkretnej sytuacji. Autor stara się zwrócić uwagę na to, w jaki sposób powinny być odczytywane sygnały generowane przez poszczególne oscylatory i kiedy owe sygnały mogą być nieprawdziwe lub wymagać potwierdzenia przez inne wskaźniki.

Etzkorn przekazuje wiedzę dotyczącą zarówno bardzo popularnych wskaźników (MACD, RSI), ich modyfikacji, jak i całkowicie nowych oscylatorów, których w analizie technicznej używa się dużo rzadziej. Wszystko to czyni z jego książki zwięzłe kompendium wiedzy na temat oscylatorów, przydatne każdemu, kto chciałby spojrzeć na analizę techniczną z szerszej perspektywy.

Źródło recenzji: www.gazetatrend.pl

Tytuł dostępny jest w księgarni z najlepszymi książkami giełdowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>