Psychologia i życie

Philip Zimbardo to jeden z najbardziej znanych współczesnych psychologów, którego nazwisko na ogół jest wymieniane w kontekście jego słynnego eksperymentu więziennego. Zimbardo to w świecie psychologii prawdziwa marka – był on przez wiele lat profesorem Uniwersytetu Stanforda, gospodarzem psychologicznych programów telewizyjnych, jest także autorem kilku poczytnych książek z tej dziedziny.

psychologia i zycie

Zdecydowanie najbardziej znaną z nich jest „Psychologia i życie” autorstwa P.Zimbardo i R.Gerriga. To prawdopodobnie najsłynniejszy na świecie podręcznik prezentujący podstawy psychologii, od lat wykorzystywany jako podstawowa lektura każdego studenta tego kierunku. Ale nie tylko – dzięki prostemu językowi książki, po „Psychologię i życie” sięgnęła ogromna grupa osób niezajmujących się zawodowo psychologią, lecz najzwyczajniej zainteresowanych tą dziedziną.

Tak duża rzesza osób nie mogła się mylić – faktycznie, „Psychologia i życie” okazała się ciekawym, usystematyzowanym kompendium wiedzy o psychologii. Poszczególne rozdziały mówią m.in. o ludzkim zachowaniu, percepcji, stanach świadomości, procesach pamięciowych, inteligencji czy motywacji. Autorzy sporo miejsca poświęcają także ludzkim emocjom, roli człowieka w społeczeństwie, a także zaburzeniom osobowości i chorobom psychicznym. Te i inne zagadnienia stanowią obszerny zbiór wiedzy, do którego można, i warto, systematycznie wracać. W końcu wiedza psychologiczna przydaje się w wielu dziedzinach życia.

Źródło recenzji: www.gazetatrend.pl

Tytuł dostępny jest w księgarni z najlepszymi książkami giełdowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>